Ortopedické - zdravotnícke vanúše

Vankúše ako opierky chrbta

Vankúše sa nemusia použiť len ako poduška pod hlavu ale široké uplatnenie nájdu aj pri opierkach chrbta pri sedení na stoličke, v kresle a pod. Alebo ako relaxačná pomôcka medzi kolená, či ako zdravotnícky vankúš. Prípadne pri stolovaní, kde s nami sedí aj malé dieťa a detskú stoličku nemáme poruke. Potom je otázkou čo mu dáme pod zadok??? Áno „C“ je správne pod zadok dáme dieťaťu vankúš. Pokiaľ možno čo najtvrdší. A máme taký doma?

 

Keďže týmto vankúšom sa venuje veľká pozornosť zo strán výrobcov, a my sami sme výrobcami, dovoľujeme si Vám touto formou ponúknuť široký výber vankúšov pre spestrenie a zútulnenie Vášho bytu alebo domu. Vyrábame vankúše, ktoré spĺňajú zdravotné aj technické normy a navyše sú pekným a elegantným doplnkom.

 

Máme skúsenosti s tým, že k nám prichádzajú zákazníci, ktorí si zakúpili sedaciu súpravu, ktorej súčasťou boli iba dva vankúše ale miest na sedenie je 5 a keď zrátame kreslá, tak ešte dve pribudnú. Zákazníci sa obrátili na obchod v ktorom sedaciu súpravu zakúpili a žiadali ich o možnosť doplniť vankúše. Avšak odpoveďou bolo, že im vyhovieť nemôžu, pretože k tomuto druhu sedacích súprav sa dodávajú iba dva.

 

Potom prichádzajú s vzorovým vankúšom k nám, aby sme im „zvyšné“ vankúše vyrobili. Dokážeme vyrobiť takmer akýkoľvek vankúš z rôznych materiálov, či už ide o vankúše z kože, látky... Sme radi, že Vám prinášame možnosť objednať si vankúše k sedacím súpravám - sedačkám, kreslám, stoličkám presne podľa Vašich potrieb.

 

Rôznorodosť a variabilitu vankúšov už pokladáme za samozrejmosť a veríme, že vyhovieme aj Vám. Na Slovensku je všeobecným trendom kupovať všetko za rozumnú cenu a preto sme sa rozhodli vyhovieť Vám aj v tomto smere.

 

Anatomicky prispôsobivé - vankúš v ktorom výplň tvoria malé kúsky pamäťovej peny

Takto vyrobený vankúš poskytuje výbornú podporu pre hlavu a krčné stavce a svaly. Výhodou pamäťovej peny je že vplyvom tepla sa vráti do pôvodného stavu. Ďalšou výhodou pamäťovej peny vo vankúši je, že drží taký tvar, ktorý polohou spánku vytvoríte, ale prispôsobuje sa počas toho, ako sa v spánku pohybujete – pretože si pamätá všetko čo ste v noci robili . Dôležité je, aby bol vankúš pohodlný, tvarovateľný, vzdušný. V oblasti krčnej chrbtice podopiera chrbticu tak, aby sme ráno pri vstávaní nepociťovali bolesti hlavy. Bolesť hlavy môže a je častokrát spôsobená nesprávnou polohou pri spánku, čo v niektorých prípadoch môže znamenať nepríjemné bolenie hlavy a v horších prípadoch aj vážnejšie zdravotné problémy v spojení s chrbtovými stavcami, alebo svalstvom či krvným obehom. Alergici sa môžu tiež pridať a povedať svoje a v neposlednej rade môžu vzniknúť aj iné problémy o ktorých je dobre sa poradiť s odborníkom, ale ešte predtým ako sa rozhodnete vankúš zakúpiť.

 

Ortopedické vankúše sa prevažne vyrábajú v tvaroch „U“ (používajú sa aj pi cestovaní) opora krku a šije, v podlhovastom alebo okrúhlom tvare medzi kolená a nohy (vhodné pre tehotné ženy) alebo ľudí s problémami v oblasti bedier. Ortopedické vankúše sa vyrábajú aj v rôznych iných tvaroch v záležitosti aký konkrétny zdravotný problém máte. O vhodnosti týchto vankúšov sa poraďte u svojho lekára.