Výber vankúša pre pohodlné spanie

V čom spočíva pohodlné spanie?


Ak chceme pohodlne spať mali by sme si dobre vyvetrať, ľahnúť si do pohodlnej postele, prikryť sa vzdušným paplónom, pred spaním sa napiť čistej vody, nastaviť primeranú teplotu v izbe a zachovať optimálnu vlhkosť. Možno pohodlné spanie súvisí s tým aký sme mali predchádzajúci, či dnešný deň. Možno spanie spočíva s jemnou a na dotyk príjemnou poduškou pod hlavou a možno so žiadnymi stresmi, ktoré sme cez deň prežili. Toto sú iba všeobecné rady a iste uznáte, že najpríjemnejšie sa spí vtedy, keď máte v svojej blízkosti toho, kto sa rád podelí o príjemnú noc s vami. Ak s kvalitou spánku nemáte problémy o to lepšie. A prajeme Vám to celý život.

 

Človek jednu tretinu svojho života prespí a preto by sa mal pri tej tretine života cítiť pohodlne.


Výber vankúša:

Aby sa vám pohodlne spalo alebo opieralo, je dôležité aby ste si vybrali správny vankúš. Vankúš, ktorý bude spĺňať nielen Vaše predstavy ale aj Vaše potreby príjemného, pohodlného a praktického použitia. Máte už vybraný vzor, materiál, tvar, typ náplne, druh obliečky na vankúš? Chcete kožený vankúš alebo vankúš látkový?

 

To že nie každý spí na chrbte je jasné, takže ako si vybrať vankúš keď spíte na boku alebo bruchu?

 

Podoprieť hlavu malého dieťaťa vysokým vankúšom nie je riešením, rovnako sa Vám asi nebude spať pohodlne keď si dáte príliš nízky vankúš. Pretože každý ma iný tvar tela je dobré vybrať taký z ktorého objatia sa Vám ráno nebude chcieť vstať.

Ďalšie informácie o vankúšoch: